Close

O plemeni

Německý krátkosrstý ohař byl vyšlechtěn v 19. století Německu, především jako všestranný lovecký pes.

 

 

Dokáže bravurně vystavovat zvěř, přinášet, osvědčí se skvěle na stopě,

při lovu vysoké a spolehlivě pracuje na souši i ve vodě. Tento vytrvalý pes se však se stejným entuziasmem vrhá i do sportovních aktivit, jako je například dogtrekking, canicross, dogfrisbee nebo agility. Je použitelný i pro detekci drog a omamných látek, vyhledávání lidí v sutinách,

dokáže zvládnout i canisterapii.

O-plemeni
Miluje pohyb

Německý krátkosrstý ohař potřebuje pohyb a aktivitu. A to co možná nejvíc. Je to pes se spoustou energie a tu musí někde uplatnit.

Nerad je sám

Ohaři mají rádi společnost a pozornost svého pána. Jsou stvořeni pro kontakt s člověkem, naopak samotu opravdu špatně snáší

Rychle se učí

Ohař je skvělý žák, díky své inteligenci se rychle učí novým věcem a netrpí sklonem k tvrdohlavosti.

Vhodný k dětem

Ohaři jsou mírné povahy, bez problémů zvládnou soužití v domácnosti i s malými dětmi.

58 - 66 cm
22 - 32 kg
12 - 14 let

Pohyb a akci potřebuje k životu jako vzduch, proto se hodí zejména pro aktivní páníčky, kteří mu poskytnou dostatečné fyzické a mentální vyžití. V opačném případě muže inklinovat k destrukčnímu chování a separační úzkosti. I když je velmi temperamentní, při poskytnutí alespoň základního výcviku je dobře ovladatelný, díky své inteligenci se rychle učí novým věcem a netrpí sklonem k tvrdohlavosti.

Život s německým krátkosrstým ohařem je zkrátka plný akce, nových výzev, rozmanitých zážitků a bezmezné zábavy.

Německý krátkosrstý ohař vychází dobře s dětmi a stává se lehce jejich věrným přítelem a kumpánem. S ostatními psy zpravidla vychází dobře, někdy se může objevit vzájemná rivalita mezi zástupci stejného pohlaví. Ve vztahu k cizím lidem může být ostražitý a bývá dobrým hlídačem.