Close

O nás

Chovatelská stanice z Kosovy hory se nachází v malé obci Kosoř

na jihozápadním okraji Prahy. Podle historických pramenů se vesnice dříve jmenovala Kosova Hora, což bylo inspirací pro název chovatelské stanice. 

Jitka Moučková
zakladatelka CHS z Kosovy hory

Vše začalo v roce 2008 mou první fenkou Golden retrievera, Fidou (Iowa Misantos). Díky ní jsem objevila, že retriever není jen asistenčním psem, vděčným maskotem pro reklamy na pojišťovnu, ale také plemeno používané v lovecké kynologii. Fida byla vášnivá aportérka, ovšem díky bázlivosti před střelbou jsme se spolu nikdy nedostaly do vyšších loveckých dovedností.

Pak přišla do rodiny fenka Německého krátkostrstého ohaře, Bessy.

Velice temperamentní, náruživá, ale i nekompromisně svá. Její lovecká vášeň neznala hranic, a tak se nám společné procházky nezřídka měnily v zoufalé čekání, kdy a zda vůbec se vrátí ze stopování zvěře.

V myslivecké praxi však byla neúnavnou pracantkou.

V roce 2017 se zjevila Darinka (Dark Star pod Doubravským vrchem). Rozvážná, inteligentní, povahou vyrovnaná, exteriérově atraktivní a přitom pracovně velmi schopná. Kromě dosažení titulu „Český Grand šampion“ na výstavách a složení zkoušek z canisterapie, prošla všemi zkouškami lovecké upotřebitelnosti až k všestrannosti. Tyto její vlastnosti a úspěchy mě nakonec přesvědčily, že by byla škoda, aby nepřispěla do chovu tohoto výsostného plemene.